Implanty piersi

Protezy wykonane w celu odtworzenia brakującej piersi, usuniętej w wyniku mastektomii /albo w wadach
rozwojowych/, a także zmiany płci. Protezy wszczepia się również w celu powiększenia rozmiarów kobiecych piersi z powodów estetyczno-kosmetycznych.

Stosuje się dwa rodzaje implantów piersi:

  • wypełnione solą fizjologiczną i żelem silikonowym.

Obydwa typy implantów mają otoczkę silikonową, zbudowaną z trzech warstw,
aby zapobiec rozerwaniu implantu.

Istnieją również dwa typy powierzchni implantów:
gładka i porowata.

Pierwsza wygląda bardzo naturalnie, ale częściej dochodzi do kurczenia się torebki, co oznacza konieczność wymiany implantu. W przypadku implantu o powierzchni porowatej może dojść do widocznych na skórze fałd. Implanty dobierane są biorąc pod uwagę budowę ciała pacjentki oraz jej oczekiwania estetyczne. Wkładka wypełniona żelem w dotyku przypomina naturalną tkankę piersi.

W przypadku zastosowania wkładki wypełnionej roztworem soli fizjologicznej możliwe jest regulowanie wielkości piersi przez umieszczony wewnątrz dren, pozwalający na dodawanie lub usuwanie roztworu soli. Wykonanie implantu piersi pozwala pacjentce po kilku tygodniach żyć normalnie i nosić dowolne ubrania.

Współczesne wkładki są bezpieczne i dają dożywotnią gwarancje, jednak na skutek urazu mechanicznego może dojść do ich uszkodzenia. Jeżeli zmiana jest widoczna należy wymienić protezę. Koszt takiego zabiegu to 9.000  1�7 13.000 tyś. złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *