Implanty piersi

Implanty dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta. Kobietom, które w wyniku choroby utraciły pierś bądź chcą poprawić jej wygląd oferowane są implanty piersi.

To protezy, które mają na celu rekonstrukcje piersi. Wkładki wkładane są pod skórę, przez co powiększony zostaje rozmiar piersi a także jej kształt. Dobierany jest odpowiedni rozmiar piersi a także materiał, z którego wykonane są implanty

Wszepia się implanty piersi kobietom przy takich sytuacjach, jak augmentacja piersi, powiększenie piersi, przy mammoplastyce wraz z powiększeniem piersi. Z reguły implant dobierany jest po stracie piersi, po to aby przywrócić typowy wygląd sylwetki kobiecej.

Brakująca pierś jest odtworzona po mastektomii bądź w przypadku wad wrodzonych. Nietypową sytuacją jest zmiana płci, wówczas w ten sposób tworzona jest brakująca część piersi. Augmentacja piersi jest według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgicznym w USA.

Co roku przeprowadza się takich zabiegów około kilkuset tysięcy. Obecnie stosuje się dwa typy implantów, takie jak wypełnienia solą fizjologiczną a także żelem silikonowym. Zdarza się, że wkładki trzeba wymienić.